بهره‌ی آلایندگی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی باید برای تمام استان بوشهر باشد

آیت الله صفایی بوشهری در جمع نماینده های استان:بهره‌ی آلایندگی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی باید برای تمام استان بوشهر باشد.بهره‌ی آلایندگی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی باید برای تمام استان بوشهر باشد

چهار محور اصلی صحبت های آیت الله صفایی بوشهری در جمع نمایندگان استان بوشهر.

1.طرح های کلان اقتصادی
2.اتصال استان به شبکه راه آهن
3.ایجاد شهرکهای صنعتی در استان
4.بهره آلایندگی پتروشیمی ها

_طرح های کلان اقتصادی

آیت‌الله صفایی بوشهری در نشست با چهار نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های بالای استان در حوزه‌های گوناگون  گفت: باید به سمت طرح‌های کلان اقتصادی بر اساس ظرفیت‌های آمایشی در استان بوشهر همراه با پیوست فرهنگی و اجتماعی پیش رفت.

_اتصال استان به شبکه راه آهن

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: راه‌آهن یکی از مهمترین زیرساخت‌ها در پیشرفت استان بوشهر است؛ که باید در برنامه هفتم توسعه و هم‌چنین بودجه سال آینده جایگاه ویژه‌ای داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: جدای از راه‌آهن مرکزی، باید با نگاهی آینده‌نگرانه بوشهر را در مسیر راه‌آهن از ساحل مکران تا بوشهر، بصره، لاذقیه و لبنان دید و برای رسیدن به آن تلاش کرد.

_ایجاد شهرکهای صنعتی در استان

آیت‌الله صفایی بوشهری گفت: ایجاد شهرک‌های صنعتی خرما، گوجه‌فرنگی و صنایع و فرآورده‌های دریایی دنبال شود. تا ایجاد اشتغال پایدار را نیز در پی داشته باشد.

_بهره آلایندگی پتروشیمی ها

ایشان اضافه کرد: بهره‌ی آلایندگی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی باید برای تمام استان بوشهر باشد که البته ضریب نفوذ دوری و نزدیکی شهرهای استان به این صنایع نیز در نظر گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در استان با تأکید براین‌که که حاکمیت استان بوشهر در پارس جنوبی نباید از بین برود، گفت: نقدینگی شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی مستقر در استان باید در استان بوشهر هزینه شود و مالیات آن‌ها نیز باید به استان بوشهر برسد.