بیانات رهبر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا

 دیدار رهبر انقلاب با ستاد ملی مبارزه با کرونا.

بیانات رهبر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا.

رهبر انقلاب با انتقاد شدید و صریح از اقدام برخی‌ها در برخورد با دولت و رئیس جمهور و هتک حرمت ایشان، گفتند: هتک حرمت حرام است. و انتقاد با هتک حرمت تفاوت دارد. ضمن اینکه امروز کشور بیش از هر زمان دیگری به همکاری و اتحاد و انسجام نیاز دارد.

وزارت بهداشت محور تعیین محدودیت‌هاست.

آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: هنگامی که وزارت بهداشت، مصادیق محدودیت را تعیین کرد، بقیه دستگاهها باید بدون در نظر گرفتن ملاحظات دیگر، آنها را رعایت و اجرا کنند.

از ستاد ملی مقابله با کرونا یک حرف واحد شنیده شود.

«لزوم راه‌اندازی فوری یک عقبه قرارگاهی و عملیاتی برای اجرای تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا و نظارت بر اجر.»

اولین توصیه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و همچنین «شنیده شدن یک حرف واحد از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا.» توصیه بعدی و مؤکد ایشان بود.

برای مقابله با کرونا باید تصمیم قاطع حاکمیتی گرفته شود.

ایشان لازمه اِعمال مدیریت صحیح و مناسب را «اتخاذ تصمیم‌های قاطع حاکمیتی.»، «اقناع افکار عمومی.» و «همکاری همه دستگاهها و همچنین همکاری مردم.» دانستند و افزودند: البته این همکاری فقط مختص مقابله با کرونا نیست بلکه باید در همه مسائل بخصوص مسائل سیاسی وجود داشته باشد. زیرا کشور که دارای ملتی قدرتمند، نظام نوپدید و سخن جدید است. به‌طور طبیعی با مسائل مهمی در عرصه جهانی و داخلی مواجه است.

اولویت در همه تصمیم گیری ها، سلامت مردم است.

رهبر انقلاب با اشاره به جنبه‌های سلامت‌محور، امنیتی و اقتصادی تصمیم‌گیری‌ها درباره کرونا و احتمال تعارض این جنبه ها با یکدیگر، تأکید کردند: از آنجا که جنبه‌های امنیتی و اقتصادی نیز نشأت گرفته از همین بیماری است. بنابراین اصل و اولویت در تصمیم‌گیری‌ها، سلامت مردم است.

دستور رهبر انقلاب برای رسیدگی به بیکارشدگان در اثر کرونا.

آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: برخی افراد بیکار شده در اثر کرونا، بیمه بیکاری ندارند. تأمین اجتماعی موظف است برای حل این مشکل اقدام کند. که البته در این قضیه نیز ورود خیّرین از برترین انفاق‌ها است.

دعا، توسل و استغفار برای دفع بلا، اهمیت معجزه‌واری دارد.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: دعا، توسل و استغفار برای دفع بلا، اهمیت معجزه‌واری دارد. همه آنچه برای مقابله با کرونا گفته شد. در حکم ابزار است و آنچه به این ابزارها، جان و روح می‌بخشد. پروردگار متعال است که باید با دعا و تضرع، نظر لطف الهی را که همواره شامل حال ملت ایران بوده است. برای عبور از این گردنه نیز جلب کرد.

 

مطالعه بیشتر در پایگاه اطلاع رسانی khamenei.ir