فرماندار دشتستان، بخشداران و شهرداران در این مناطق تدابیر جدی و علمی داشته باشند

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، صبح سه شنبه 18 آذر ماه آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر از مناطق سیل زده دشتستان از جمله شهر وحدتیه و روستای شول بازدید نمود.

در این بازدید ایشان ضمن مشاهده خسارات و آسیب های وارده به مردم سیل زده، به مسائل و مشکلات آنها گوش داده و رهنمودهایی در این زمینه به مسئولین ارائه نمود.

آیت الله صفایی بوشهری در حاشیه این بازدید و در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در حادثه ناگوار سیل عوامل مختلفی در عرصه ایجاد آن نقش دارد که مهمترین آنها پیشگیری است.

امام جمعه بوشهر افزود: تقاضا می‌کنم از فرماندار دشتستان، بخشداران و شهرداران در این مناطق که در این رابطه تدابیر جدی و علمی داشته باشند.

وی بیان کرد: این سیل مشکلات زیادی به وجود آورده که الحمدالله با تلاشی که گروه های مردمی و جهادی، سپاه، بسیج، نیروهای استانداری، فرمانداری و بخشداری و همه عزیزان داشته اند، ضریب آسیب را خیلی کاسته اند اما آسیب هنوز وجود دارد و باید تلاش جهادی در رابطه صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: خداوند توفیق داد امروز خدمت مردم عزیز در این مناطق رسیدم. و از نزدیک مشکلات آنها را مشاهده کردم که متاسفانه به زندگی مردم آسیب های جدی وارد شده است.

وی ادامه داد: بنده در همان ساعات اولیه این حادثه سریعاً با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد مستضعفان کشور تماس گرفتم و از طرف آقای استاندار نیز با معاون رئیس جمهور تماس گرفته شد و همگی قول مساعد دادند که در این زمینه مساعدت و کمک های لازم را انجام دهند.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: دیروز اولین جلسه جهت بررسی و رفع این مشکلات تشکیل شد و امروز عصر نیز دومین جلسه در این رابطه برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

امام جمعه بوشهر بیان کرد: در این رابطه ان شالله تدبیر شود سازه های مدیریت کنترل سیل در استان تصحیح شود، آسیب هایی که حوزه های عمرانی دیده برطرف شود و خسارتی که مردم دیده اند نیز سریعا باید مسئولین جبران کنند.

وی در پایان افزود: لازم است در اینجا از گروه های جهادی تشکر بسیار ویژه داشته باشم که همان زمانی که سیل آغاز شد تمام زندگی خود را رها کرده و در صحنه مستقر و مشغول خدمت رسانی به مردم شدند و این نشان از روحیه جهادی، ایثارگری و خدمت به مردم دارد و این یادگار ارزشمند امام راحل عظیم الشأن و هدایت های مقام معظم رهبری معظم در عرصه بسیج و گروه های جهادی است.

فرماندار دشتستان، بخشداران و شهرداران در این مناطق تدابیر جدی و علمی داشته باشند