مسئولان هرچه زودتر گرانی کالاها را کنترل کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر،  جمعه 26 دی ماه، پس از قریب به 11 ماه تعطیلی به سبب جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و برای اولین بار در سال 1399، نماز جمعه شهر بوشهر با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی به امامت آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و حضور پرشور نمازگزاران در مصلای جمعه این شهر برگزار شد.مسئولان هرچه زودتر گرانی کالاها را کنترل کنند

آیت‌الله صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه، شکرگزاری را یکی از آموزه‌های مهم الهی دانست و اظهار داشت: این مهم در تمام ادیان الهی به آن پرداخته شده چرا که آثار و پیامدهای مهمی برای جامعه و انسان‌ها دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه شکرگزاری از خداوند متعال زمینه بیشتر عنایت الهی برای جامعه و بشر را فراهم می‌کند تاکید کرد: در کنار شکرگزاری از خداوند متعال باید از والدین سپاسگزاری کرد چراکه اولیا نقش مهمی در رشد و تربیت فرزندان دارند.

امام جمعه بوشهر با قدردانی از مدیریت جامعه در شرایط سخت داخلی و خارجی با درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: در این شرایط سخت، مدیریت الهی، با بصیرت و اقتدار مقام معظم رهبری، مایه پیشرفت در همه عرصه‌ها و صیانت نظام اسلامی و عزت مسلمانان شده است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با قدردانی از تلاش‌های انجام شده برای مدیریت بیماری کرونا بیان کرد: در این راستا خدمات کادر درمانی، پزشکی، پرستاری، گروههای جهادی، نهادهای انقلابی، قشرهای مختلف مردم و خیران قابل تحسین و ستایش است.

آیت الله صفایی بوشهری با تاکید بر ادامه فعالیت‌ها برای مقابله با کرونا و خدمات‌رسانی به نیازمندان و آسیب دیدگان جامعه تصریح کرد: خدمت به مردم نیازمند و آسیب‌پذیر جامعه در این شرایط کرونایی کاری الهی است که باید کمک‌ها ادامه داشته باشد.

وی، با اشاره به گرانی کالاها و اجناس گفت: گرانی‌های کاذب و غیرحقیقی و کمبود برخی کالاها در این شرایط سخت و اضطراب‌زا سبب گلایه‌مندی شدید مردم شده که از مسئولان تقاضا می‌شود این گرانی‌های کاذب و غیرحقیقی را مدیریت و کنترل کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر،گرانی‌های کالاها را به سبب سوء برنامه‌ریزی، عدم نظارت و عدم مدیریت کارآمد دانست و تاکید کرد: مسئولان باید هرچه زودتر گرانی کالاها را کنترل و این مشکل را حل کنند.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر تلاش مسئولان و خدمتگزاری به مردم خاطر نشان کرد: در این شرایط سخت که مردم با آن مقابله می‌کنند نباید علاوه بر این سختی‌ها مشکلاتی هم توسط برخی‌ها ایجاد و سبب سخت‌تر شدن زندگی مردم شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر رعایت دستورالعمل بهداشتی برای مقابله با کرونا را یک ضرورت دانست و افزود: تقاضا می‌شود مردم با تمام وجود دستورالعمل بهداشتی را مراعات کنند و عادی‌انگاری نشود.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به بازگشایی برخی مدارس از اول بهمن ماه تاکید کرد: بازگشایی مدارس در این شرایط، نمونه عادی‌انگاری در برابر کرونا است که به دانش آموزان و جامعه آسیب وارد می‌شود.

وی بیان کرد: در این راستا از وزیر آموزش و پرورش در خواست می‌شود سریعا در بازگشایی برخی مدارس از اول بهمن‌ماه تجدید نظر کند و برای جلوگیری از انتشار کرونا این کار انجام نشود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه بیماری کرونا مدیریت شده و جلوگیری از انتشار آن یک ضرورت است تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش با تحصیل حضوری دانش آموزان برخی مدارس، این مسیر صحیح مقابله با کرونا را نشکند تا بیماری دوباره اوج نگیرد.

امام جمعه بوشهر از وزیر آموزش و پرورش و ستاد ملی مقابله با کرونا در خواست کرد تحصیل دانش آموزان در فضای مجازی ادامه یابد.