پیام آدینه آیت الله صفایی بوشهری 5 دی ماه 1399

پیام آدینه آیت الله صفایی بوشهری 5 دی ماه 1399
حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر و امام جمعه بوشهر در پیام آدینه 5 دی ماه 1399 پنج نکته را به شرح زیر یاد آور شدند.
پیام آدینه آیت الله صفایی بوشهری 5 دی ماه 1399

بسم الله الرّحمن الرّحیم

«الحمدلله ربّ العالمین و صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّه الله فی الارضین و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین»

یکی از قوانین اجتماعی اسلامی که در تاریخ تجربه شده است و آثار بسیار دارد، جواب و انعکاس عمل در دنیا است. در متون فاخر دینی آمده است:

«مَن ظَلَمَ ظُلِمَ» و «أَحْسِنْ کَما أَحْسَنَ اللّه إِلَیْکَ» و «كَما تَدينُ تُدان»

«هر که ظلم کند ظلم می بیند و هر که نیکی نماید نیکی پاسخ می گیرد و از هر دست دهی از همان دست باز پس خواهی گرفت»

در این جمعه آغازین فصل زمستان چند نکته به محضر مبارک مردم عزیز استان ولایتمدار بوشهر تقدیم می دارم: 

1. نهم دی روز بصیرت و میثاق با ولایت را گرامی می‌داریم و امیدوارم همواره این روز که نماد بصیرت مردم، هوشمندی، ولایتمداری، دشمن‌شناسی و مبارزه با استکبار و مزدوران آن گرامی داشته شود. روز نهم دی روز بیعت مردم با نظام اسلامی و رهبریت گرانقدر انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای «دامت برکاته العالیه» است. 

2. از تمامی مسئولان محترم تقاضا دارم هر چه سریع‌تر بازسازی و خسارات مردمی، شهری و روستایی مناطق سیل زده را جبران نمایند و در این شرایط سخت معیشتی و بیماری کرونا، خدمتگذار آنان بوده و مشکلات آنان را کاملاً مناسب و سریع و پرشتاب برطرف نمایند.

3. متاسفانه گزارش صحیح واصله دلالت بر آن دارد که برخی از مراکز صنعتی و اداری، حقوق کارگران و کارمندان خود را با تأخیر چند ماهه پرداخت می‌کنند. این کار نوعی ظلم بوده و لازم است هر چه سریع‌تر و به موقع حقوق این بزرگواران پرداخت شود تا زندگی آنان دچار بحران و مشکلات عدیده نشود.

4. از تمام نهادهای انقلابی، مردمی و جهادی تقاضا دارم که پیرامون شخصیت گرانقدر و ارجمند سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، برنامه‌های ارزشمند بصیرتی و فرهنگی داشته باشند و وی را به عنوان یک الگوی معاصر برای همگان مطرح کرده و راه او را که همان راه «ایمان»، «تقوا»، «اخلاق»، «بصیرت»، «ولایتمداری»، «خدمات مردمی»، «استکبارستیزی»، «مجاهدت و شهادت طلبی» و «آخرت گرایی» است به عنوان یک مکتب اسلام انقلابی معرفی و نهادینه تربیتی نمایند.

5. از تمامی مسئولان تقاضا دارم که کالاهای اساسی مردم و نیازهای ضروری آنان مانند روغن، کپسول گاز و نفت به موقع در اختیار آن مردم عزیز قرار دهند.

خداوند متعال ظهور حضرت بقیه الله الاعظم روحی فداه را تعجیل بفرماید و طول عمر با عزت به مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای دامت برکاته العالیه مرحمت نماید و همه ما را در طریق ایمان، تقوا، اخلاق، مجاهدت، مقاومت و ولایتمداری ثابت قدم بدارد. یاد و خاطره شهدا و امام و شهدا را گرامی می داریم.

«والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته»

صفایی بوشهری

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله صفایی بوشهری